O nas

Zapraszamy do nas!

W ramach misji i charyzmatu Wspólnoty Miłości Miłosiernej podejmujemy się dzieła głoszenia orędzia o miłosierdziu Bożym. Dojrzewając ciągle do wysokiej miary życia chrześcijańskiego, którego szczytem i ideałem jest oddać życie za braci na wzór Chrystusa Dobrego Pasterza, chcemy wskazywać na Źródło życia, którym jest otwarte Serce Jezusa. Naszym zadaniem jest przyprowadzanie wszystkich do tego Źródła Bożej miłości, które jest niewyczerpalne i niepojęte, a kto zeń zaczerpnie, nie będzie pragnął na wieki. „Oczkiem w głowie” są dla nas kapłani i siostry zakonne, ale osoby świeckie także są mile widziane.

Możliwości skorzystania z naszej posługi są następujące.

  1. Najwięcej osób korzysta z posługi modlitwą wstawienniczą, która przybiera niekiedy formę duchowej terapii. Zasadniczo dwa dni w tygodniu (środa i czwartek) rezerwujemy na tę formę posługi. Osoby zainteresowane przyjeżdżają zazwyczaj z konkretną sprawą, problemem, trudnością, prosząc o modlitewne wsparcie poprzez modlitwę wstawienniczą. Z racji, że WMM swoje korzenie ma w Ruchu Charyzmatycznym, to też nasza posługa ma charakter charyzmatyczny. Nierzadko się zdarza, że trudno komuś pomóc podczas jednego spotkania, które trwa zazwyczaj ok. 45 minut, stąd też istnieje potrzeba skorzystania z terapii duchowej, czyli systematycznych spotkań, najczęściej raz w miesiącu, połączonych z rozeznawaniem i modlitwą wstawienniczą.
  2. Inną formą skorzystania z naszych usług są dni skupienia. Charakter dnia skupienia określamy indywidualnie z osobą zainteresowaną.
  3. Można także przyjechać do nas na zamknięte rekolekcje. Ich forma również zależy od preferencji uczestnika. Pobyt do tygodnia każdy może przeżywać w ramach ustalonego przez siebie programu uzgodnionego ze Wspólnotą. Powyżej tygodnia osoba jest zobowiązana włączyć się w codzienny program Wspólnoty.
  4. Z racji, że jesteśmy wspólnotą monastyczną, dlatego w najbliższym czasie chcemy też organizować weekendowe, kameralne (dla 8 osób) rekolekcje lectio divina.
  5. Terapia stacjonarna polega na przebywaniu we wspólnocie dłużej niż jeden miesiąc. Z racji, że naszym priorytetem jest posługa wobec kapłanów i sióstr zakonnych, stąd też oni mają pierwszeństwo. Monastyczny charakter Wspólnoty zakłada pracę fizyczną, więc wszystkie formy pobytu w naszym domu, w jakieś mierze są związane z pracą fizyczną.

Modlitwa, praca i prawda miłosierdzia to główne aspekty naszego codziennego życia, którymi chcemy dzielić się z innymi.

Zapraszamy

Wspólnota Miłości Miłosiernej

Historia powstawania Domu WMM

  • Błogosławieństwo Domu - 29 Paź 2013

    W liturgiczne wspomnienie Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, WMM dokonała ważnego aktu błogosławieństwa domu przed czekającymi go gruntownymi remontami. Po wspólnej adoracji i liturgii nieszporów w Sanktuarium Matki Pięknej Miłości WMM wraz z siedmioma księżmi udała się do ogołoconej starej plebani, której poświęcenia dokonał ks. dziekan Andrzej Majewski z Czarnej. Obrzęd błogosławieństwa poprzedziła modlitwa różańcowa i zawierzenie Maryi Niepokalanej wszystkich prac, dzieł i osób, które kiedykolwiek będą pracować, modlić się i odpoczywać w Domu Miłości Miłosiernej. Po wspólnej modlitwie dalsza część spotkania, której  temat tym razem dotyczył łaski Bożej, odbyła się już na nowej plebani.

  • Pracujemy - 15 Paź 2013

    W ostatnim czasie w naszym domu zostały wykonane znaczne prace.

  • Porządki w domu - 9 Paź 2013

    W ostatnim czasie w naszym domu udało się co nieco posprzątać, w celu przygotowania do konkretniejszych robót związanych z wylaniem nowego stropu.

  • Wreszcie - 12 Cze 2013

    Po dwóch tygodniach oczekiwania na sprzyjające warunki atmosferyczne, wreszcie rozpoczęliśmy remont starej plebani w Polańczyku. Obecnie trwają prace nad wzmocnieniem fundamentów, w dalszej kolejności planowana jest budowa Kaplicy Miłości Miłosiernej. Polecamy te przedsięwzięcia modlitwie naszych czytelników.
    WMM

  • Pierwsza łopata - 6 Gru 2012

    W naszych pracach nad remontem domu i budową kaplicy wbiliśmy pierwszą łopatę i to nie byle jaką (można zobaczyć na zdjęciu) 🙂 Kolejność prac wymagała odkrycia części fundamentów, w celu oceny ich jakości przy ewentualnej możliwości podniesienia dachu. Niestety, zgodnie z naszymi przewidywaniami, okazało się, że nie są one wystarczająco mocne, żeby móc dokonać nadbudowy, a koszt podbicia fundamentów na całości domu przekracza znacznie nasze możliwości. Zatem najprawdopodobniej trzeba będzie się zadowolić tym co jest, ale na końcowe decyzje musimy jeszcze chwilę poczekać, aż wypowie się konstruktor i architekt.
    Przy okazji bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Dereń za pracę przy wykopach, oraz Panu Bogdanowi Duś za pożyczenie koparki.

  • A co w domu słychać? - 1 Gru 2012

    Dzisiaj tj 1.12.12 w naszym domu przeprowadziliśmy inwentaryzację budynku, potrzebną do podjęcia dalszych prac konstrukcyjno-architektonicznych. W dalszej kolejności planowana jest ekspertyza obiektu i projekt artchitektoniczny. Nasze działania polecamy Waszej modlitwie.
    WMM

  • Dom Miłości Miłosiernej przed remontem - 3 Wrz 2012

  • Dzień skupienia alumnów WSD - 31 Sie 2012

    W naszym domu gościliśmy alumnów piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, wraz z ich wychowawcą, ks. dr. Piotrem Kandeferem,  którzy w dniach 27-28.08 przeżywali swój wakacyjny dzień skupienia. Cieszymy się, że wybrali właśnie nasz dom, który w przyszłości ma służyć potrzebującym kapłanom. Tak więc adepci do kapłaństwa przecierali szlaki dla kolejnych naszych gości. Wszystkim alumnom życzymy błogosławionych owoców dnia skupienia i wytrwałości na drodze do kapłaństwa, zwierzając ich opiece Mary, Matki Pięknej Miłości

  • Rozpoczynamy prace przy Domu WMM - 31 Sie 2012

    Dzięki życzliwości ks. prał. Wojciecha Szlachty, kustosza sanktuarium Matki Pięknej Miłości w Polańczyku oraz przychylności ks. Arcybiskupa Józefa Michalika, WMM może zagospodarować starą plebanię w Polańczyku na Dom Miłości Miłosiernej, w którym w przyszłości by zamieszkała i przy którym prowadziłaby posługą wynikającą z charyzmatu Wspólnoty, tzn. modlitwę wstawienniczą i terapię duchową wobec osób potrzebujących. Pragnieniem wspólnoty jest, aby nasz dom był otwarty dla wszystkich i aby każdy mógł w nim doświadczyć Miłosiernej Miłości Ojca.

    Parter domu podzielony na dwie odrębne części (męską i żeńską) oddzielone klauzurą, chcielibyśmy przeznaczyć dla członków Wspólnoty,  natomiast strych chcielibyśmy zagospodarować i wykorzystać na pomieszczenia dla osób, które by chciały do nas przyjechać.

    Wspólnota Miłości Miłosiernej rozpoczęła prace remontowe od uporządkowania strychu, z którego usunęliśmy prawie 50 dużych worków „różności”. Wielką pomocą dla nas byli chłopcy z fundacji „Troska” założonej przez ks. Piotra Gnata www.fundacjatroska.pl , którzy wraz ze swoim duszpasterzem przejęli na siebie ciężar sprzątania, a że do pracy się palili, więc nie zajęło im to dużo czasu. Byli jednocześnie pierwszymi gośćmi naszej Wspólnoty. Mamy nadzieję, że dobrze zapoczątkowana współpraca z Fundacją będzie w przyszłości kontynuowana.