Od Września WMM rozpoczęła nowy etap w swoim funkcjonowaniu i posłudze. Nareszcie wszyscy mieszkamy w Domu Wspólnoty w Polańczyku ul. Ks. Stopy 3 (przed główną bramą wjazdową do kościoła trzeba skręcić w prawo, zjeżdżając uliczką w dół i wyjeżdżając na DOM Wspólnoty).

Organizując życie według określonej reguły, co ułatwia nam posługę i czyni ją bardziej dynamiczną, dodaliśmy jeden dzień na spotkania z osobami potrzebującymi rozmowy czy modlitwy wstawienniczej i takie osoby przyjmujemy w środy i czwartki po Mszy św. czyli od godz. 17.00. Wcześniej należy umówić się telefonicznie lub w inny sposób i dzień przed przyjazdem potwierdzić swoją obecność. W razie nie potwierdzenia przyjazdu, uznajemy że osoba zrezygnowała ze spotkania.

Rozeznając wolę Bożą wyraźnie czujemy zaproszenie do życia w oderwaniu od świata po to, by móc temu światu nieść Boga. Dlatego staramy się dbać o kontemplacyjny i na miarę aktualnych możliwości monastyczny charakter Wspólnoty. Stąd też piątek jest we Wspólnocie dniem pustyni i drzwi do naszego domu są „zamknięte”. Czas dla gości mamy w godzinach od 13.30 do 15.00 z wyjątkiem piątku. Prosimy, aby sprawy telefoniczne załatwiać w godz. 13.30-15.00 i 17.00-18.30 (w środę i czwartek nie odbieramy telefonu po godz.16.00, z racji na posługę). Prosimy nie dzwonić po godz. 21.30, ponieważ wtedy w Domu obowiązuje cisza).