W dniach od 05. do 12 lipca, WMM prowadziła rekolekcje ”Szkoła modlitwy” dla grupy 55 pielgrzymów w Medjugorie. Był to piękny czas, obfitujący w duchowe doświadczenia. Codzienne konferencje dotyczące modlitwy, praca ze Słowem Bożym, Eucharystia, adoracje Najświętszego Sakramentu i nabożeństwa na placu przy kościele we wspólnocie wiernych z całego świata, były dla nas wszystkich pięknym doświadczeniem Pana Boga i obecności w tym miejscu Królowej Pokoju. Trochę trudu kosztowało wyjście na Górę Objawień oraz droga krzyżowa na Górę Kriżevac, ale z pewnością, był to czas łaski dla każdego z nas.

Poza tym, odwiedziliśmy Wspólnotę Cenacolo, gdzie ubogaceni zostaliśmy świadectwem ludzi, którzy dzięki łasce Bożej cieszą się wolnością od różnych związań i nałogów m.in. od hazardu, narkomani, alkoholizmu.

Nie zabrakło też czegoś dla ciała. Spędziliśmy czas nad wodospadami Cravica i nad Adriatykiem oraz zwiedziliśmy Mostar i Dubrownik, ciesząc oczy pięknymi zabytkami i zabudową tych miejsc.

Świadectwa uczestników, utwierdziły nas w przekonaniu, że przy sercu Matki, Królowej Pokoju, Bóg hojnie rozdziela swoje łaski i dary.

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich pielgrzymów! Jednocześnie przypominamy i zachęcamy do przesyłania na nasz adres mailowy świadectw w formie pisanej, tak by i inni mogli karmić się waszymi przeżyciami tego czasu. WMM